SDR0503-470KL
DigiKeys varenummer
SDR0503-470KLTR-ND - Tape & Reel (TR)
SDR0503-470KLCT-ND - Afskåret tape (CT)
SDR0503-470KLDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SDR0503-470KL
Beskrivelse
FIXED IND 47UH 600MA 600 MOHM
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
47 µH Uskærmet Tromlekerne, trådviklet Induktor 600 mA 600mOhm maks. Ikke-standard
EDA/CAD-modeller
SDR0503-470KL Modeller
DC-modstand (DCR)
600mOhm maks.
Serie
Q @ frek.
20 @ 2,52MHz
Frekvens - Selvresonans
14MHz
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Induktansfrekvens - Test
1 kHz
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,197" L x 0,189" B (5,00mm x 4,80mm)
Strømklassificering (AMPS)
Højde - Monteret (maks.)
0,130" (3,30mm)
Strøm - Mætning (Isat)
750mA