PWR263S-20-6R20FE
DigiKeys varenummer
118-PWR263S-20-6R20FETR-ND - Tape & Reel (TR)
118-PWR263S-20-6R20FECT-ND - Afskåret tape (CT)
118-PWR263S-20-6R20FEDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
PWR263S-20-6R20FE
Beskrivelse
RES SMD 6.2 OHM 1% 20W D2PAK
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
6.2 Ohms ±1% 20W Chipmodstand TO-263-3, D2PAK (2 ledere + tab), TO-263AB Automotive AEC-Q200, Strømregistrering, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
EDA/CAD-modeller
PWR263S-20-6R20FE Modeller
Funktioner
Automotive AEC-Q200, Strømregistrering, Modstandsdygtig over for impulser
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
TO-263-3, D2PAK (2 ledere + tab), TO-263AB
Størrelse/dimension
0,398" L x 0,409" B (10,10mm x 10,40mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,192" (4,88mm)