PWR263S-20-47R0JE
DigiKeys varenummer
PWR263S-20-47R0JETR-ND - Tape & Reel (TR)
PWR263S-20-47R0JECT-ND - Afskåret tape (CT)
PWR263S-20-47R0JEDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
PWR263S-20-47R0JE
Beskrivelse
RES SMD 47 OHM 5% 20W D2PAK
Detaljeret beskrivelse
47 Ohms ±5% 20W Chipmodstand TO-263-3, D2PAK (2 ledere + tab), TO-263AB Automotive AEC-Q200, Strømregistrering, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
EDA/CAD-modeller
PWR263S-20-47R0JE Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,398" L x 0,409" B (10,10mm x 10,40mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,192" (4,88mm)