PVG3A502C01R00
DigiKeys varenummer
490-2655-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-2655-1-ND - Afskåret tape (CT)
490-2655-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
PVG3A502C01R00
Beskrivelse
TRIMMER 5K OHM 0.25W J LEAD TOP
Producentens standard leveringstid
19 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
5 kOhms 0,25W, 1/4W J-leder Overflademontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 1.0 Drej Topjustering
EDA/CAD-modeller
PVG3A502C01R00 Modeller
Temperaturkoefficient
±150ppm/°C
Modstand
5 kOhms
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W
Størrelse/dimension
Rektangulær - 0,142" x 0,134" overflade (3,60mm x 3,40mm)
Tolerance
±20%