PVG3A102C01R00
DigiKeys varenummer
490-2643-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-2643-1-ND - Afskåret tape (CT)
490-2643-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
PVG3A102C01R00
Beskrivelse
TRIMMER 1K OHM 0.25W J LEAD TOP
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1 kOhms 0,25W, 1/4W J-leder Overflademontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 1.0 Drej Topjustering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
PVG3A102C01R00 Modeller
Temperaturkoefficient
±150ppm/°C
Producenter
Bourns Inc.
Antal omgange
1.0
Serie
Justeringstype
Topjustering
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Resistivt materiale
Keramisk metal
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Overflademontering
Modstand
1 kOhms
Termineringsudformning
J-leder
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W
Størrelse/dimension
Rektangulær - 0,142" x 0,134" overflade (3,60mm x 3,40mm)
Tolerance
±20%