PV37W502C01B00
DigiKeys varenummer
490-2983-ND
Producenter
Producentens varenummer
PV37W502C01B00
Beskrivelse
TRIMMER 5K OHM 0.25W PC PIN TOP
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
5 kOhms 0,25W, 1/4W PC-ben Hulmontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 12.0 Drej Topjustering
EDA/CAD-modeller
PV37W502C01B00 Modeller
Temperaturkoefficient
±150ppm/°C
Antal omgange
12.0
Serie
Justeringstype
Topjustering
Modstand
5 kOhms
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W
Størrelse/dimension
Rektangulær - 0,252" x 0,157" overflade (6,40mm x 4,00mm)
Tolerance
±10%