PV36Z201C01B00 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
Bourns Inc.
På lager: 1.739
Datablad
Similar
Nidec Components
På lager: 0
Datablad
200 Ohms 0,5W, 1/2W PC-ben Hulmontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 25.0 Drej Sidejustering
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
PV36Z201C01B00
DigiKeys varenummer
118-PV36Z201C01B00-ND
Producenter
Producentens varenummer
PV36Z201C01B00
Beskrivelse
TRIMMER 200 OHM 0.5W PC PIN SIDE
Producentens standard leveringstid
21 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
PV36Z201C01B00 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Antal omgange
25.0
Serie
Justeringstype
Sidejustering
Modstand
200 Ohms
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W
Størrelse/dimension
Rektangulær - 0,394" x 0,197" overflade (10,00mm x 5,00mm)
Tolerance
±10%