PV36Y104C01B00
DigiKeys varenummer
118-PV36Y104C01B00-ND
Producenter
Producentens varenummer
PV36Y104C01B00
Beskrivelse
TRIMMER 100K OHM 0.5W PC PIN TOP
Detaljeret beskrivelse
100 kOhms 0,5W, 1/2W PC-ben Hulmontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 25.0 Drej Topjustering
EDA/CAD-modeller
PV36Y104C01B00 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Modstand
100 kOhms
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W
Størrelse/dimension
Rektangulær - 0,378" x 0,197" overflade (9,60mm x 5,00mm)
Tolerance
±10%