PV36W203C01B00
DigiKeys varenummer
118-PV36W203C01B00-ND
Producenter
Producentens varenummer
PV36W203C01B00
Beskrivelse
TRIMMER 20K OHM 0.5W PC PIN TOP
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
20 kOhms 0,5W, 1/2W PC-ben Hulmontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 25.0 Drej Topjustering
EDA/CAD-modeller
PV36W203C01B00 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Antal omgange
25.0
Serie
Justeringstype
Topjustering
Modstand
20 kOhms
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W
Størrelse/dimension
Rektangulær - 0,378" x 0,197" overflade (9,60mm x 5,00mm)
Tolerance
±10%