PTR901-2015K-B104
DigiKeys varenummer
118-PTR901-2015K-B104-ND
Producenter
Producentens varenummer
PTR901-2015K-B104
Beskrivelse
POT 100K OHM 1/20W CARBON LINEAR
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
100k Ohm 1 rækker Lineær Panelmontering Potentiometer Drejbar, SPST 1.0 Drej Kul 0,05W, 1/20W PC-ben, Kortlåse
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
PTR901-2015K-B104 Modeller
Kategori
Justeringstype
Sidejustering
Producenter
Bourns Inc.
Rotation
300°
Serie
Resistivt materiale
Kul
Emballage
Bakke
Termineringsudformning
PC-ben, Kortlåse
Varestatus
Aktiv
Aktuatortype
Rouletteret og rillet
Modstand (Ohm)
100k
Aktuatorlængde
0,591" (15,00mm)
Tolerance
±20%
Aktuatordiameter
0,236" (6,00mm)
Effekt (Watt)
0,05W, 1/20W
Bøsnings gevind
M7 x 0,75
Indbygget switch
Drejbar, SPST
Monteringstype
Panelmontering
Antal omgange
1.0
Størrelse - Krop
Rektangulær - 0,445" x 0,374" overflade (11,30mm x 9,50mm)