PTB0153-2010BPB103
DigiKeys varenummer
118-PTB0153-2010BPB103-ND
Producenter
Producentens varenummer
PTB0153-2010BPB103
Beskrivelse
SLIDE POT 10K OHM 0.5W TOP 100MM
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 kOhms 0,5W, 1/2W Hulmontering Skydepotentiometre Top Justeringstype
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
PTB0153-2010BPB103 Modeller
Tolerance
±20%
Producenter
Bourns Inc.
Justeringstype
Top
Serie
Fadertype
Standard
Emballage
Bakke
Vandringsområde
100mm
Varestatus
Aktiv
Størrelse/dimension
Rektangulær - 5,039" L x 0,630" B x 0,315" H (128,00mm x 16,00mm x 8,00mm)
Modstand
10 kOhms
Monteringstype
Hulmontering
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W