PTA6043-2015CPB103
DigiKeys varenummer
PTA6043-2015CPB103-ND
Producenter
Producentens varenummer
PTA6043-2015CPB103
Beskrivelse
SLIDE POT 10K OHM 0.25W TOP 60MM
Detaljeret beskrivelse
10 kOhms 0,25W, 1/4W Hulmontering Skydepotentiometre Top Justeringstype
Tolerance
±20%
Vandringsområde
60mm
Størrelse/dimension
Rektangulær - 2,953" L x 0,354" B x 0,256" H (75,00mm x 9,00mm x 6,50mm)
Modstand
10 kOhms
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W