PTA3043-2210CIB103
DigiKeys varenummer
PTA3043-2210CIB103-ND
Producenter
Producentens varenummer
PTA3043-2210CIB103
Beskrivelse
SLIDE POT 10K OHM 0.2W TOP 30MM
Detaljeret beskrivelse
10 kOhms 0,2W, 1/5W Hulmontering Skydepotentiometre Top Justeringstype
EDA/CAD-modeller
PTA3043-2210CIB103 Modeller
Tolerance
±20%
Vandringsområde
30mm
Størrelse/dimension
Rektangulær - 1,772" L x 0,354" B x 0,256" H (45,00mm x 9,00mm x 6,50mm)
Modstand
10 kOhms
Effekt (Watt)
0,2W, 1/5W