PRM162-K420K-103B1
PRM162-K420K-103B1
PRM162-K420K-103B1
DigiKeys varenummer
PRM162-K420K-103B1-ND
Producenter
Producentens varenummer
PRM162-K420K-103B1
Beskrivelse
POT 10K OHM 1/10W CARBON LINEAR
Producentens standard leveringstid
25 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10k Ohm 2 rækker Lineær Panelmontering Potentiometer Ingen 1.0 Drej Kul 0,1W, 1/10W PC-ben
Kategori
Antal udtag
2
Producenter
Bourns Inc.
Justeringstype
Sidejustering
Serie
Rotation
300°
Emballage
Bulk
Resistivt materiale
Kul
Varestatus
Aktiv
Termineringsudformning
PC-ben
Modstand (Ohm)
10k
Aktuatortype
Rouletteret og rillet
Tolerance
±20%
Aktuatorlængde
0,787" (20,00mm)
Effekt (Watt)
0,1W, 1/10W
Aktuatordiameter
0,236" (6,00mm)
Indbygget switch
Ingen
Bøsnings gevind
M7 x 0,75
Antal omgange
1.0
Monteringstype
Panelmontering
Funktioner
Motoriseret
Størrelse - Krop
Rektangulær - 1,142" x 0,630" overflade (29,00mm x 16,00mm)