PDB241-GTR02-103A2
DigiKeys varenummer
118-PDB241-GTR02-103A2-ND
Producenter
Producentens varenummer
PDB241-GTR02-103A2
Beskrivelse
POT 10K OHM 1/4W CARBON LOG
Detaljeret beskrivelse
10k Ohm 1 rækker Logaritmisk Panelmontering Potentiometer Ingen 1.0 Drej Kul 0,25W, 1/4W Loddeblik
Aktuatortype
Rund
Modstand (Ohm)
10k
Aktuatorlængde
0,748" (19,00mm)
Tolerance
±20%
Aktuatordiameter
0,250" (6,35mm)
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W
Størrelse - Krop
Rund - 0,945" diam. (24,00mm)