PDB183-GTR01-504B0
PDB183-GTR01-504B0
PDB183-GTR01-504B0
DigiKeys varenummer
PDB183-GTR01-504B0-ND
Producenter
Producentens varenummer
PDB183-GTR01-504B0
Beskrivelse
POT 500K OHM 1/5W CARBON LINEAR
Detaljeret beskrivelse
500k Ohm 1 rækker Lineær Panelmontering Potentiometer Modtakt (push-pull), DPDT 1 Drej Kul 0,2W, 1/5W Loddeblik
Kategori
Antal udtag
1
Emballage
Bulk
Modstand (Ohm)
500k
Tolerance
±20%
Aktuatorlængde
0,748" (19,00mm)
Effekt (Watt)
0,2W, 1/5W
Aktuatordiameter
0,236" (6,00mm)
Indbygget switch
Modtakt (push-pull), DPDT
Størrelse - Krop
Rund - 0,669" diam. (17,00mm)