PDB181-K420F-103A2
PDB181-K420F-103A2
PDB181-K420F-103A2
DigiKeys varenummer
118-PDB181-K420F-103A2-ND
Producenter
Producentens varenummer
PDB181-K420F-103A2
Beskrivelse
POT 10K OHM 1/10W CARBON LOG
Detaljeret beskrivelse
10k Ohm 1 rækker Logaritmisk Panelmontering Potentiometer Ingen 1.0 Drej Kul 0,1W, 1/10W PC-ben
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
PDB181-K420F-103A2 Modeller
Kategori
Justeringstype
Sidejustering
Emballage
Bakke
Termineringsudformning
PC-ben
Aktuatortype
Fladgjort
Modstand (Ohm)
10k
Aktuatorlængde
0,787" (20,00mm)
Tolerance
±20%
Aktuatordiameter
0,236" (6,00mm)
Effekt (Watt)
0,1W, 1/10W
Størrelse - Krop
Rund - 0,669" diam. (17,00mm)