PDB181-K415F-503B
DigiKeys varenummer
PDB181-K415F-503B-ND
Producenter
Producentens varenummer
PDB181-K415F-503B
Beskrivelse
POT 50K OHM 1/5W CARBON LINEAR
Detaljeret beskrivelse
50k Ohm 1 rækker Lineær Panelmontering Potentiometer Ingen 1.0 Drej Kul 0,2W, 1/5W PC-ben
Kategori
Justeringstype
Sidejustering
Emballage
Bakke
Termineringsudformning
PC-ben
Aktuatortype
Fladgjort
Modstand (Ohm)
50k
Aktuatorlængde
0,591" (15,00mm)
Tolerance
±20%
Aktuatordiameter
0,236" (6,00mm)
Effekt (Watt)
0,2W, 1/5W
Størrelse - Krop
Rund - 0,669" diam. (17,00mm)