PDB181-K220K-502B
DigiKeys varenummer
118-PDB181-K220K-502B-ND
Producenter
Producentens varenummer
PDB181-K220K-502B
Beskrivelse
POT 5K OHM 1/5W CARBON LINEAR
Detaljeret beskrivelse
5k Ohm 1 rækker Lineær Panelmontering Potentiometer Pal 1.0 Drej Kul 0,2W, 1/5W PC-ben
Kategori
Justeringstype
Sidejustering
Emballage
Bakke
Termineringsudformning
PC-ben
Aktuatortype
Rouletteret og rillet
Modstand (Ohm)
5k
Aktuatorlængde
0,787" (20,00mm)
Tolerance
±20%
Aktuatordiameter
0,236" (6,00mm)
Effekt (Watt)
0,2W, 1/5W
Indbygget switch
Pal
Størrelse - Krop
Rund - 0,669" diam. (17,00mm)