PDB181-GTR01-504A2
PDB181-GTR01-504A2
PDB181-GTR01-504A2
DigiKeys varenummer
PDB181-GTR01-504A2-ND
Producenter
Producentens varenummer
PDB181-GTR01-504A2
Beskrivelse
POT 500K OHM 1/10W CARBON LOG
Detaljeret beskrivelse
500k Ohm 1 rækker Logaritmisk Panelmontering Potentiometer Ingen 1.0 Drej Kul 0,1W, 1/10W Loddeblik
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
PDB181-GTR01-504A2 Modeller
Emballage
Bulk
Modstand (Ohm)
500k
Aktuatorlængde
0,748" (19,00mm)
Tolerance
±20%
Aktuatordiameter
0,236" (6,00mm)
Effekt (Watt)
0,1W, 1/10W
Bøsnings gevind
3/8-32
Indbygget switch
Ingen
Størrelse - Krop
Rund - 0,669" diam. (17,00mm)