PDB181-E415K-104A2
DigiKeys varenummer
PDB181-E415K-104A2-ND
Producenter
Producentens varenummer
PDB181-E415K-104A2
Beskrivelse
POT 100K OHM 1/10W CARBON LOG
Detaljeret beskrivelse
100k Ohm 1 rækker Logaritmisk Panelmontering Potentiometer Ingen 1.0 Drej Kul 0,1W, 1/10W Loddeblik
Kategori
Justeringstype
Brugerdefineret
Emballage
Bakke
Termineringsudformning
Loddeblik
Aktuatortype
Rouletteret og rillet
Modstand (Ohm)
100k
Aktuatorlængde
0,591" (15,00mm)
Tolerance
±20%
Aktuatordiameter
0,236" (6,00mm)
Effekt (Watt)
0,1W, 1/10W
Størrelse - Krop
Rund - 0,669" diam. (17,00mm)