PDB181-E415F-102B
PDB181-E415F-102B
PDB181-E415F-102B
DigiKeys varenummer
118-PDB181-E415F-102B-ND
Producenter
Producentens varenummer
PDB181-E415F-102B
Beskrivelse
POT 1K OHM 1/5W CARBON LINEAR
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1k Ohm 1 rækker Lineær Panelmontering Potentiometer Ingen 1.0 Drej Kul 0,2W, 1/5W Loddeblik
Kategori
Justeringstype
Brugerdefineret
Producenter
Bourns Inc.
Rotation
300°
Serie
Resistivt materiale
Kul
Emballage
Bakke
Termineringsudformning
Loddeblik
Varestatus
Aktiv
Aktuatortype
Fladgjort
Modstand (Ohm)
1k
Aktuatorlængde
0,591" (15,00mm)
Tolerance
±20%
Aktuatordiameter
0,236" (6,00mm)
Effekt (Watt)
0,2W, 1/5W
Bøsnings gevind
M7 x 0,75
Indbygget switch
Ingen
Monteringstype
Panelmontering
Antal omgange
1.0
Størrelse - Krop
Rund - 0,669" diam. (17,00mm)