PDB12-H4301-103BF
DigiKeys varenummer
PDB12-H4301-103BF-ND
Producenter
Producentens varenummer
PDB12-H4301-103BF
Beskrivelse
POT 10K OHM 0.08W CARBON LINEAR
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10k Ohm 1 rækker Lineær Hulmontering Potentiometer Ingen 1.0 Drej Kul 0,08W PC-ben, Kortlåse
Kategori
Antal udtag
1
Producenter
Bourns Inc.
Justeringstype
Topjustering
Serie
Rotation
300°
Emballage
Bulk
Resistivt materiale
Kul
Varestatus
Aktiv
Termineringsudformning
PC-ben, Kortlåse
Modstand (Ohm)
10k
Aktuatortype
Fladgjort
Tolerance
±20%
Aktuatorlængde
1,181" (30,00mm)
Effekt (Watt)
0,08W
Aktuatordiameter
0,236" (6,00mm)
Indbygget switch
Ingen
Monteringstype
Hulmontering
Antal omgange
1.0
Størrelse - Krop
Rektangulær - 0,504" x 0,488" overflade (12,80mm x 12,40mm)