MOV-07D241KTR
DigiKeys varenummer
118-MOV-07D241KTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-MOV-07D241KTRCT-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
MOV-07D241KTR
Beskrivelse
VARISTOR 240V 1.2KA DISC 7MM
Producentens standard leveringstid
22 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
240 V 1.2 kA Varistor 1 Kredsløb Hulmontering Skive 7mm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
MOV-07D241KTR Modeller
Kategori
Strøm - Overstrøm
1.2 kA
Producenter
Bourns Inc.
Energi
15J
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Antal kredsløb
1
Varestatus
Aktiv
Kapacitans @ frekvens
252 pF @ 1 kHz
Maksimum AC-spænding
150 V
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Maksimum DC-spænding
200 V
Monteringstype
Hulmontering
Varistor-spænding (min.)
216 V
Pakke/hus
Skive 7mm
Varistor-spænding (Typ)
240 V
Grundlæggende varenummer
Varistor-spænding (maks.)
264 V