MF-SM185/33-2
DigiKeys varenummer
MF-SM185/33-2TR-ND - Tape & Reel (TR)
MF-SM185/33-2CT-ND - Afskåret tape (CT)
MF-SM185/33-2DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
MF-SM185/33-2
Beskrivelse
PTC RESET FUSE 33V 1.8A 2SMD
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Polymerisk Nulstilbare sikringer PTC 33V 1.8 A Ih Overflademontering 2-SMD
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
MF-SM185/33-2 Modeller
Kategori
Modstand - Indledende (Ri) (min.)
40 mOhms
Producenter
Bourns Inc.
Modstand - Stift udløs (R1) (maks.)
150 mOhms
Serie
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Klasse
Automotive
Varestatus
Aktiv
Kvalifikation
AEC-Q200
Type
Polymerisk
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Maks.
33V
Pakke/hus
2-SMD
Strøm - Hold (Ih) (maks.)
1.8 A
Størrelse/dimension
0,344" L x 0,264" B (8,75mm x 6,71mm)
Strøm - Udløs (It)
3.6 A
Tykkelse (maks.)
0,118" (3,00mm)
Strøm - Maks.
40 A