MF-RM025/240-2
DigiKeys varenummer
118-MF-RM025/240-2TR-ND - Tape & Reel (TR)
118-MF-RM025/240-2CT-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
MF-RM025/240-2
Beskrivelse
PTC RESET FUSE 240V 250MA RADIAL
Detaljeret beskrivelse
Polymerisk Nulstilbare sikringer PTC 240V (265V int.) 250 mA Ih Hulmontering Radial, Disk
Kategori
Modstand - Indledende (Ri) (min.)
1.3 Ohms
Modstand - Stift udløs (R1) (maks.)
3.8 Ohms
Serie
Driftstemperatur
-20°C – 85°C
Størrelse/dimension
0,394" L x 0,150" B (10,00mm x 3,80mm)
Spænding - Maks.
240V (265V int.)
Højde - Monteret (maks.)
0,787" (20,00mm)
Strøm - Hold (Ih) (maks.)
250 mA
Lederafstand
0,114" (2,90mm)
Strøm - Udløs (It)
560 mA
Strøm - Maks.
3.5 A