MF-RM016/240-2
DigiKeys varenummer
118-MF-RM016/240-2TR-ND - Tape & Reel (TR)
118-MF-RM016/240-2CT-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
MF-RM016/240-2
Beskrivelse
PTC RESET FUSE 240V 160MA RADIAL
Detaljeret beskrivelse
Polymerisk Nulstilbare sikringer PTC 240V (265V int.) 160 mA Ih Hulmontering Radial, Disk
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
MF-RM016/240-2 Modeller
Kategori
Modstand - Indledende (Ri) (min.)
2.5 Ohms
Modstand - Stift udløs (R1) (maks.)
7.8 Ohms
Serie
Driftstemperatur
-20°C – 85°C
Størrelse/dimension
0,390" diam. x 0,150" T (9,90mm x 3,80mm)
Spænding - Maks.
240V (265V int.)
Højde - Monteret (maks.)
0,543" (13,80mm)
Strøm - Hold (Ih) (maks.)
160 mA
Lederafstand
0,201" (5,10mm)
Strøm - Udløs (It)
370 mA
Strøm - Maks.
2 A