MF-RM008/240-2
DigiKeys varenummer
118-MF-RM008/240-2TR-ND - Tape & Reel (TR)
118-MF-RM008/240-2CT-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
MF-RM008/240-2
Beskrivelse
PTC RESET FUSE 240V 80MA RADIAL
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Polymerisk Nulstilbare sikringer PTC 240V (265V int.) 80 mA Ih Hulmontering Radial, Disk
Kategori
Modstand - Indledende (Ri) (min.)
7.4 Ohms
Producenter
Bourns Inc.
Modstand - Stift udløs (R1) (maks.)
26 Ohms
Serie
Driftstemperatur
-20°C – 85°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Monteringstype
Hulmontering
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
Radial, Disk
Type
Polymerisk
Størrelse/dimension
0,327" diam. x 0,150" T (8,30mm x 3,80mm)
Spænding - Maks.
240V (265V int.)
Højde - Monteret (maks.)
0,508" (12,90mm)
Strøm - Hold (Ih) (maks.)
80 mA
Lederafstand
0,114" (2,90mm)
Strøm - Udløs (It)
190 mA
Godkendelsesagentur
cURus, TUV
Strøm - Maks.
1.2 A