MF-PSML250/12-2
DigiKeys varenummer
MF-PSML250/12-2TR-ND - Tape & Reel (TR)
MF-PSML250/12-2CT-ND - Afskåret tape (CT)
MF-PSML250/12-2DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
MF-PSML250/12-2
Beskrivelse
PTC RESET FUSE 12V 2.5A 0805
Producentens standard leveringstid
35 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Polymerisk Nulstilbare sikringer PTC 12V 2.5 A Ih Overflademontering 0805 (2012 metrisk), konkav
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
MF-PSML250/12-2 Modeller
Kategori
Tid til udløs
2 s
Producenter
Bourns Inc.
Modstand - Indledende (Ri) (min.)
3 mOhms
Serie
Modstand - Stift udløs (R1) (maks.)
40 mOhms
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Overflademontering
Type
Polymerisk
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk), konkav
Spænding - Maks.
12V
Størrelse/dimension
0,085" L x 0,053" B (2,15mm x 1,35mm)
Strøm - Hold (Ih) (maks.)
2.5 A
Tykkelse (maks.)
0,055" (1,40mm)
Strøm - Udløs (It)
5 A
Godkendelsesagentur
cUL, cURus, TUV
Strøm - Maks.
50 A