HVMA03F40C-ST10S
DigiKeys varenummer
118-HVMA03F40C-ST10STR-ND - Tape & Reel (TR)
118-HVMA03F40C-ST10SCT-ND - Afskåret tape (CT)
118-HVMA03F40C-ST10SDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
HVMA03F40C-ST10S
Beskrivelse
TRANSF FLYBACK 3W 14V ER9.5
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Flyback-konvertere til For DC/DC-konvertere SMPS-transformere 4000VAC Isolering 100 – 400kHz Overflademontering
Kategori
Induktans @ frekvens
40µH @ 100kHz
Producenter
Bourns Inc.
Frekvens
100 – 400kHz
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-40°C – 155°C
Varestatus
Aktiv
Kvalifikation
AEC-Q200
Type
For DC/DC-konvertere
Monteringstype
Overflademontering
Applikationer
Flyback-konvertere
Størrelse/dimension
0,374" L x 0,406" B (9,50mm x 10,30mm)
Spænding - Primær
6 ~ 27V
Højde - Monteret (maks.)
0,512" (13,00mm)
Spænding - Hjælpe
14V @ 100mA
Type
Trådviklet spolemodstand
Spænding - Isolering
4000VAC