CRT0805ABY-2001ELF
DigiKeys varenummer
118-CRT0805ABY-2001ELFTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-CRT0805ABY-2001ELFCT-ND - Afskåret tape (CT)
118-CRT0805ABY-2001ELFDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CRT0805ABY-2001ELF
Beskrivelse
RES THIN FILM 0805 2K 0.1%
Producentens standard leveringstid
22 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2 kOhms ±0,1% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200 Tyndfilm
Funktioner
Anti-svovl, Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)