CRT0805-FX-1000ELF
DigiKeys varenummer
118-CRT0805-FX-1000ELFTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-CRT0805-FX-1000ELFCT-ND - Afskåret tape (CT)
118-CRT0805-FX-1000ELFDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CRT0805-FX-1000ELF
Beskrivelse
RES SMD 100 OHM 1% 1/8W 0805
Producentens standard leveringstid
21 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
100 Ohms ±1% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Strømregistrering Tyndfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
CRT0805-FX-1000ELF Modeller
Funktioner
Strømregistrering
Mfr
Temperaturkoefficient
±15ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)