CRT0603-PW-1471ELF
DigiKeys varenummer
CRT0603-PW-1471ELF-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
CRT0603-PW-1471ELF
Beskrivelse
RES SMD 1.47K OHM 1/10W 0603
Producentens standard leveringstid
21 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1.47 kOhms ±0,01% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Strømregistrering Tyndfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
CRT0603-PW-1471ELF Modeller
Funktioner
Strømregistrering
Mfr
Temperaturkoefficient
±10ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,061" L x 0,031" B (1,55mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)