CRT0603-BY-1002ELF
DigiKeys varenummer
CRT0603-BY-1002ELFTR-ND - Tape & Reel (TR)
CRT0603-BY-1002ELFCT-ND - Afskåret tape (CT)
CRT0603-BY-1002ELFDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CRT0603-BY-1002ELF
Beskrivelse
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/10W 0603
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 kOhms ±0,1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Strømregistrering Tyndfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
CRT0603-BY-1002ELF Modeller
Funktioner
Strømregistrering
Mfr
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Størrelse/dimension
0,061" L x 0,031" B (1,55mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)