CRT0402-FZ-2870GLF | |
|---|---|
DigiKeys varenummer | CRT0402-FZ-2870GLF-ND - Tape & Reel (TR) |
Producenter | |
Producentens varenummer | CRT0402-FZ-2870GLF |
Beskrivelse | RES SMD 287 OHM 1% 1/16W 0402 |
Producentens standard leveringstid | 21 uger |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | 287 Ohms ±1% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Strømregistrering Tyndfilm |
Datablad | Datablad |
EDA/CAD-modeller | CRT0402-FZ-2870GLF Modeller |
Kategori | Funktioner Strømregistrering |
Mfr | Temperaturkoefficient ±50ppm/°C |
Serie | Driftstemperatur -55°C – 155°C |
Emballage Tape & Reel (TR) | Pakke/hus 0402 (1005 metrisk) |
Varestatus Aktiv | Leverandørs enhedspakning |
Modstand | Størrelse/dimension 0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm) |
Tolerance | Højde - Monteret (maks.) 0,014" (0,35mm) |