CRM1206-FX-2R20ELF
DigiKeys varenummer
118-CRM1206-FX-2R20ELFTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-CRM1206-FX-2R20ELFCT-ND - Afskåret tape (CT)
118-CRM1206-FX-2R20ELFDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CRM1206-FX-2R20ELF
Beskrivelse
RES SMD 2.2 OHM 1% 1/2W 1206
Detaljeret beskrivelse
2.2 Ohms ±1% 0,5W, 1/2W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Strømregistrering Tykfilm
EDA/CAD-modeller
CRM1206-FX-2R20ELF Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,122" L x 0,063" B (3,10mm x 1,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)