CRM1206-FX-1803ELF
DigiKeys varenummer
CRM1206-FX-1803ELF-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
CRM1206-FX-1803ELF
Beskrivelse
RES 180K OHM 1% 1/2W 1206
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
180 kOhms ±1% 0,5W, 1/2W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Strømregistrering Tykfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
CRM1206-FX-1803ELF Modeller
Funktioner
Strømregistrering
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Pakke/hus
1206 (3216 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,122" L x 0,063" B (3,10mm x 1,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)