CR2512-FX-62R0ELF
DigiKeys varenummer
CR2512-FX-62R0ELFTR-ND - Tape & Reel (TR)
CR2512-FX-62R0ELFCT-ND - Afskåret tape (CT)
CR2512-FX-62R0ELFDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CR2512-FX-62R0ELF
Beskrivelse
RES SMD 62 OHM 1% 1W 2512
Detaljeret beskrivelse
62 Ohms ±1% 1W Chipmodstand 2512 (6332 metrisk) Tykfilm
EDA/CAD-modeller
CR2512-FX-62R0ELF Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,248" L x 0,122" B (6,30mm x 3,10mm)
Modstand
Højde - Monteret (maks.)
0,030" (0,75mm)