CR1206AFX-2003ELF
DigiKeys varenummer
118-CR1206AFX-2003ELFTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-CR1206AFX-2003ELFCT-ND - Afskåret tape (CT)
118-CR1206AFX-2003ELFDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CR1206AFX-2003ELF
Beskrivelse
RES 200K OHM 1% 1/4W 1206
Detaljeret beskrivelse
200 kOhms ±1% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Automotive AEC-Q200 Tykfilm
EDA/CAD-modeller
CR1206AFX-2003ELF Modeller
Funktioner
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,122" L x 0,061" B (3,10mm x 1,55mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)