CR1206-FX-7502ELF
DigiKeys varenummer
CR1206-FX-7502ELFTR-ND - Tape & Reel (TR)
CR1206-FX-7502ELFCT-ND - Afskåret tape (CT)
CR1206-FX-7502ELFDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CR1206-FX-7502ELF
Beskrivelse
RES SMD 75K OHM 1% 1/4W 1206
Detaljeret beskrivelse
75 kOhms ±1% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Fugtresistent Tykfilm
EDA/CAD-modeller
CR1206-FX-7502ELF Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,030" (0,75mm)