CR1206-FX-4302ELF
DigiKeys varenummer
118-CR1206-FX-4302ELFTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-CR1206-FX-4302ELFCT-ND - Afskåret tape (CT)
118-CR1206-FX-4302ELFDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CR1206-FX-4302ELF
Beskrivelse
RES SMD 43K OHM 1% 1/4W 1206
Detaljeret beskrivelse
43 kOhms ±1% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Fugtresistent Tykfilm
EDA/CAD-modeller
CR1206-FX-4302ELF Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,030" (0,75mm)