CR1206-F/-1R00ELF
DigiKeys varenummer
118-CR1206-F/-1R00ELFTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-CR1206-F/-1R00ELFCT-ND - Afskåret tape (CT)
118-CR1206-F/-1R00ELFDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CR1206-F/-1R00ELF
Beskrivelse
RES SMD 1 OHM 1% 1/4W 1206
Producentens standard leveringstid
21 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1 Ohms ±1% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Tykfilm
Kategori
Sammensætning
Mfr
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
1206 (3216 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,122" L x 0,061" B (3,10mm x 1,55mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)