CR0603-FX-3013ELF
DigiKeys varenummer
CR0603-FX-3013ELFTR-ND - Tape & Reel (TR)
CR0603-FX-3013ELFCT-ND - Afskåret tape (CT)
CR0603-FX-3013ELFDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CR0603-FX-3013ELF
Beskrivelse
RES SMD 301K OHM 1% 1/10W 0603
Detaljeret beskrivelse
301 kOhms ±1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Fugtresistent Tykfilm
EDA/CAD-modeller
CR0603-FX-3013ELF Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)