CR0402AFX-5600GLF
DigiKeys varenummer
118-CR0402AFX-5600GLFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
CR0402AFX-5600GLF
Beskrivelse
RESA 0402 560R 1% 63MW TC100
Detaljeret beskrivelse
560 Ohms ±1% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Automotive AEC-Q200 Tykfilm
Funktioner
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
0402 (1005 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,015" (0,37mm)