CR0402-FX-2742GLF
DigiKeys varenummer
118-CR0402-FX-2742GLFTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-CR0402-FX-2742GLFCT-ND - Afskåret tape (CT)
118-CR0402-FX-2742GLFDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CR0402-FX-2742GLF
Beskrivelse
RES SMD 27.4K OHM 1% 1/16W 0402
Detaljeret beskrivelse
27.4 kOhms ±1% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Tykfilm
EDA/CAD-modeller
CR0402-FX-2742GLF Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Modstand
Højde - Monteret (maks.)
0,016" (0,40mm)