CR0402-FX-1020GLF kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
Vishay Dale
På lager: 56.610
Datablad
Similar
Vishay Dale
På lager: 0
Datablad
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Stackpole Electronics Inc
102 Ohms ±1% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
CR0402-FX-1020GLF
DigiKeys varenummer
CR0402-FX-1020GLF-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
CR0402-FX-1020GLF
Beskrivelse
RES SMD 102 OHM 1% 1/16W 0402
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
CR0402-FX-1020GLF Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Modstand
Højde - Monteret (maks.)
0,016" (0,40mm)