CR0402-FX-1000GLF
DigiKeys varenummer
CR0402-FX-1000GLFTR-ND - Tape & Reel (TR)
CR0402-FX-1000GLFCT-ND - Afskåret tape (CT)
CR0402-FX-1000GLFDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CR0402-FX-1000GLF
Beskrivelse
RES SMD 100 OHM 1% 1/16W 0402
Producentens standard leveringstid
21 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
100 Ohms ±1% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Tykfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
CR0402-FX-1000GLF Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Serie
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Modstand
Højde - Monteret (maks.)
0,016" (0,40mm)