CR0201-FW-1501GLF
DigiKeys varenummer
118-CR0201-FW-1501GLFTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-CR0201-FW-1501GLFCT-ND - Afskåret tape (CT)
118-CR0201-FW-1501GLFDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CR0201-FW-1501GLF
Beskrivelse
RES 0201 1K50 1% 50MW TC200
Detaljeret beskrivelse
1.5 kOhms ±1% 0,05W, 1/20W Chipmodstand 0201 (0603 metrisk) Fugtresistent Tykfilm
EDA/CAD-modeller
CR0201-FW-1501GLF Modeller
Funktioner
Fugtresistent
Mfr
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0201 (0603 metrisk)
Størrelse/dimension
0,024" L x 0,012" B (0,60mm x 0,30mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,010" (0,26mm)