CMP0805QFX-1001ELF
DigiKeys varenummer
118-CMP0805QFX-1001ELFTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-CMP0805QFX-1001ELFCT-ND - Afskåret tape (CT)
118-CMP0805QFX-1001ELFDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CMP0805QFX-1001ELF
Beskrivelse
RES CHIP 0805 1K 1% 1/2W TC100
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1 kOhms ±1% 0,5W, 1/2W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
Funktioner
Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)