CHP1206QFW-2R20ELF
DigiKeys varenummer
118-CHP1206QFW-2R20ELFTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-CHP1206QFW-2R20ELFCT-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
CHP1206QFW-2R20ELF
Beskrivelse
RES CHIP 1206 2R2 1% 3/4W TC200
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2.2 Ohms ±1% 0,75W, 3/4W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
Funktioner
Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser
Mfr
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Pakke/hus
1206 (3216 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,122" L x 0,063" B (3,10mm x 1,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)